Datum: 26. 05. 2019     
   
*Deltim Travel


Vydáno dne 20. 07. 2005 (12022 přečtení)

Zhodnocení našeho kočárku Deltim Travel - kolekce 2002/2003, námi používaného 27 měsíců

DeltimTrojkombinace
DT lze používat od narození do cca 36 měsíců. Pro miminko se dokoupí přenosná vyztužená taška. Když už se dítě do tašky nevejde, výztuž se vyndá a taška poslouží jako zimní pytel pro větší dítě. Jinak se za pomoci redukce vytvoří i bez tašky hluboká korbička. Ta ovšem není vhodná pro novorozeně, takže se bez tašky neobejdete. Pro sportovní úpravu poslouží odnímatelné madlo.

Váha
samotný kočár váží dle výrobce 14,5 kg, což není zas tak moc. S „plnou polní“ je to o něco horší.

Skladnost do auta
máme velký kufr a tak se nám tam vejde bez problémů.

Kšíry
buď slouží jako 4bodové a mezi nožičkami se k madlu připevní pás anebo se pás protáhne kšírami a ty pak slouží jako pětibodové.

Boudička
má kšilt, který ještě trochu více zastíní. Po stranách jsou dvě kapsy na drobnosti. U novějších typů je místo kapes větrání. Celá zadní část boudičky se dá odepnout a tak se při sklopeném lůžku odkryje síťové větrání. Nahoře je odkrývací okénko, kterým můžete „šmírovat“ máte-li rukojeť za boudičkou.

Lůžko
je široké a dlouhé, takže je pohodlné i pro větší dítě.

Zádová opěrka
lze sklopit do několika poloh. Při úplném zvednutí vznikne za opěrkou úložný prostor.

Podnožník
je dostatečně dlouhý, dá se zvednout nahoru, aby mělo dítě zarážku, nebo se sklopí do roviny nebo úplně dolů. Nevýhodou je, že se s ním manipuluje pomocí dvou nezávislých tlačítek. Když je oběma rukama stisknete, potřebovali byste ještě jednu ruku na polohování. Zvlášť, když ho zvedáte i s nožkami.

Nánožník
je teplý, pomocí druků se připne na boudičku a má manžetu, která chrání dítě před větrem.

Rukojeť
přehazovací, polohovací nahoru i dolů.

Kola
má velká nafukovací terénní kola, která bez větších problémů zvládnou terén, sníh, bahno i brodění potokem.

Brzdy
u našeho jsou bržděna všechna čtyři kolečka. Nám to vyhovuje, ale možná je praktičtější brzda spojená.

Odpružení
je sportovní. Není tvrdé, ale také ne úplně měkké. Miminko pohoupete a v terénu nebudete „plavat“.

Potah
se dá sejmout a vyprat v pračce. Boudička se na jedné straně odšroubuje a také se dá celá sundat, ale vzhledem k slídovému okénku, bych ho neprala v pračce.

Košík
je dostatečně pevný a velký. Výrobce uvádí nosnost 2 kg. Máme vyzkoušeno cca 10 kg a vydržel. Při úplně sklopené zádové opěrce je hůře přístupný, ale i tak jsme v něm vozili nákupy.

Cena
je příznivá. Dobrá a pěkná trojkombinace za cca 6.000,- + doplňky.

Pláštěnka
je z pevného materiálu a po více než dvou letech a častém používání je stále jako nová.

Kočárek má v ceně batoh, který je velmi praktický třeba na jídlo a pití, protože udrží teplotu.

Mínusy
kočár táhne mírně do strany. Když je rukojeť za boudičkou, kočár se hůř ovládá. Vržou úchyty na kolečkách . Mrzí mne absence natáčecí nápravy, manipulace by byla mnohem jednodušší.

Celkové hodnocení
S naším DT jsme za 27 měsíců najezdili již několik tisíc kilometrů (dokoupili jsme tachometr) a to i ve velmi náročném terénu. Tím nemyslím lesní cesty v Divoké Šárce. Leckdy jsme museli přenést nejdřív dítě, někde ho posadit a pak přenést kočár, abychom dítě nevyklopili ze stráně nebo do potoka. Dneska se na naše pachtění s kočárem z dálky dívá a směje se nám. Zvládnul kamení, pařezy, kořeny, rozbahněná pole, ................ Často ho do kopců dostáváme ve dvou. Jeden tlačí a druhý táhne vpředu za připevněné lano. Hodně ho přetěžujeme. Musím přiznat, že za tu dobu jsme 1x píchli a asi 5x měnili prasklou pružinku. Naše poslední a zatím největší závada je ohnutá rukojeť, kterou asi budeme muset dokoupit novou. Slíbili nám ji za 390,- Kč. Když kočár vyperu a vyčistím, stále vypadá celkem dobře a to ani nevyšisoval. Toho jsem se bála při naší černo-béžovo-vínové kombinaci.

Deltim

Deltim

Deltim

Deltim

Autor:Katka
( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář )


Reklama sklik

Katalog
náhodný výběr


AlenkaObchod.cz
Internetový a kamenný obchod pro děti a maminky. Nabízející : hračky, vláčkodráhy, pískoviště, klouzačky, domečky z plastu, šlapadla, odstrkovadla, autosedačky, cyklosedačky, kočárky, postýlky, potřeby pro nejmenší a maminky.Spolupráce
Zaujaly Vás naše stránky a rádi byste sami přispěli k jejich rozšíření nějakým článkem? Chybí zde vaše hřiště? Chcete přidat svůj vyzkoušený recept? Nebo máte tip na akci či výlet?
Klikněte zde

Anketa
Co říkáte na bankovní poplatky u vaší banky?

Jsou nepřiměřeně vysoké
2705 (2705 hl.)
Jsou přiměřené
2109 (2109 hl.)
Mám banku bez poplatků
2208 (2208 hl.)
Nemám účet v žádné bance
2105 (2105 hl.)

Celkem hlasovalo: 9127Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
(c) 2004-2018 Kateřina Šauerová     ISSN 1801-6081
Vydavatel si vyhrazuje veškerá práva k obsahu těchto stránek.
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je, bez předchozího písemného souhlasu vydavatele, výslovně zakázáno.
Informace publikované na těchto stránkách jsou pouze informativního charakteru. Pokud máte jakékoli zdravotní komplikace, obraťte se na svého lékaře.
Kontaktovat nás můžete mailem na adrese mimino zavinac ds-soft.info nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.
RSS kanál.