Datum: 01. 02. 2023     
   
*Monitor dechu


Vydáno dne 01. 08. 2005 (28675 přečtení)

Nanny, Babysense, AngelcarePro koho je vhodný?
Hlavně pro miminka, která patří do rizikových skupin více ohrožených rizikem Syndromu náhlého úmrtí kojenců - dítě se ve spánku zapomene nadechnout a pokud ho včas neprobudíte ........... Ale to se může stát i zdravému dítěti, také se může dusit třeba zvratky, a proto je monitor dechu vhodný pro větší bezpečí všech miminek i pro Váš klidnější spánek. Nicméně ani použití monitoru neznamená, že není třeba miminko pravidelně kontrolovat.

Jak funguje?
Již jsem četla i ten názor, že monitor sleduje srdeční frekvenci a tep. Není tomu tak. Monitor dechu sleduje pohyby a dýchání miminka. Miminko se při nádechu a výdechu jemně pohybuje i když spí a právě to monitor snímá. Pokud v určitém intervalu nezaznamená žádnou akci, spustí zvukový a světelný signál. Vše snímá podložka, která se vloží pod matraci a je připojena k jednotce, která je napájena buď bateriemi nebo ze sítě. Monitory jsou dost citlivé a u nás stačilo, když jsme dupali po místnosti, takže jsem v noci neměla postýlku raději úplně přiraženou ke své posteli. Každopádně si citlivost monitoru sami vyzkoušejte. Je dobré pravidelně kontrolovat stav baterií i funkčnost monitoru.

K čemu je monitor dechu dobrý?
Dokáže Vás upozornit na případné ohrožení života Vašeho miminka. Máte tak šanci poskytnout včas první pomoc a přivolat lékaře.

Dvojčata.
Pokud si myslíte, že ušetříte a pro dvojčata spící v jedné postýlce,Vám bude stačit pouze jedna deska, tak Vás zklamu. Kdyby jedno přestalo dýchat, tak by deska stále snímala pohyb druhého a alam by se nespustil. Ale pokud spí obě opravdu v jedné postýlce, je otázka zda i dva monitory budou plnit svoji funci stoprocentně. I v případě, že spí každé na jedné straně postýlky, se může stát, že monitor pod nedýchajícím miminkem přes matraci zachytí pohyb jeho sourozence.

Moc peněz?
Za kolik Vám stojí život Vašeho dítěte?
Jsou místa, kde se dá monitor na určitou dobu zapůjčit. Můžete ho koupit i z druhé ruky, ale u použitého přístroje nikdy nevíte, jak s ním dotyčný před Vámi zacházel a v jakém je stavu. Je jen na Vás, zda se spolehnete stoprocentně na jeho funkčnost.

Nanny - český výrobek firmy Jablotron, cena cca 2.600,- Kč

Monitor dechu Nanny funguje na tužkové baterie. Když je vše v pořádku, bliká zeleně. Po zapnutí proběhne kontrola napětí baterií. Když jsou příliš slabé, ozve se signál. Lze dokoupit náhradní podložku za 690,-Kč. Tento monitor jsme používali 10 měsíců a nikdy falešně nespustil. Byli jsme s ním spokojeni.
Poradenská info/SOS linka 608 242 822 nebo www.nanny.xf.cz.

Babysense II - izraelský výrobek, cena cca 3.900,- Kč

Funguje jako Nanny. Má dvě desky, které se dají použít ve větší postýlce nebo druhá do kočárku, abyste ji nemuseli stále přemísťovat. Ale pozor - je tím myšlen kočárek, který stojí třeba na zahradě nebo na balkoně, ne když s ním jedete na procházku. Drncání kočárku by monitorování zkreslovalo. Otázka je, jak je tomu, když kočárek jen stojí a fouká vítr.

Angelcare - kanadský výrobek

1) Monitor dýchacích pohybů a zvuků. Bezdrátový přenos, provoz v síti s aut. přepnutím na baterii. Monitor dechu a chůvička v jednom. 2 desky.
2) Samotný monitor dýchacích pohybů.

Na stránkách Angelcare je vše podrobně popsáno. Najdete tam všechny typy i s cenami.


Pokud miminko spí v jiné místnosti než Vy nebo je v jiné místnosti, patře, na balkoně přes den, je vhodné použít chůvičku, například Philips, která funguje na bázi vysílačky a přijímače a když miminko začne plakat, uslyšíte ho i za zdí nebo na zahradě.


Pokud máte již nějaké zkušenosti, dobré či špatné nebo víte, kde se monitor dá zapůjčit, můžete přidat svůj příspěvek jako komentář k článku.

Autor:Katka
( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář )


Katalog
náhodný výběr


Mimino
Stránky nejen pro rodiče.Spolupráce
Zaujaly Vás naše stránky a rádi byste sami přispěli k jejich rozšíření nějakým článkem? Chybí zde vaše hřiště? Chcete přidat svůj vyzkoušený recept? Nebo máte tip na akci či výlet?
Klikněte zde

Anketa
Co říkáte na bankovní poplatky u vaší banky?

Jsou nepřiměřeně vysoké
2832 (2832 hl.)
Jsou přiměřené
2229 (2229 hl.)
Mám banku bez poplatků
2326 (2326 hl.)
Nemám účet v žádné bance
2217 (2217 hl.)

Celkem hlasovalo: 9604Domény - webhosting - serverhosting
Domény - webhosting - serverhosting

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
(c) 2004-2018 Kateřina Šauerová     ISSN 1801-6081
Vydavatel si vyhrazuje veškerá práva k obsahu těchto stránek.
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je, bez předchozího písemného souhlasu vydavatele, výslovně zakázáno.
Informace publikované na těchto stránkách jsou pouze informativního charakteru. Pokud máte jakékoli zdravotní komplikace, obraťte se na svého lékaře.
Kontaktovat nás můžete mailem na adrese mimino zavinac ds-soft.info nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.
RSS kanál.