Datum: 01. 02. 2023     
   
*Šátky na nošení miminek a dětí - Klubíčko


Vydáno dne 07. 12. 2007 (18897 přečtení)

Šátky na nošení miminek a dětí - KlubíčkoDevět měsíců je miminko v teple a bezpečí maminčina bříška, po narození potřebuje cítit teplo a bezpečí i nadále. Proto jsou tu šátky na nošení miminek, které si naše miminka i rodiče a dokonce i prarodiče tolik oblíbili. Šátek poskytuje miminku pocit bezpečí, klidu, tepla, slyší tlukot srdce, který tak důvěrně zná už z maminčina bříška.
Miminko je chráněno před slunečním zářením a hlukem. Šátky jsou doporučovány ortopedy, pediatry i porodními asistentkami. Nejvíce je však ocení nosiči, kteří mají volné ruce a mohou i do prostor, kam se s kočárkem těžko dostává.


Důvody(výhody) proč šátek pořídit.
-šátek si každá maminka nebo kdokoliv jiný může uvázat bez přítomnosti jiné osoby. Úvazy jsou tak navrženy, aby se daly velmi jednoduše uvázat a sundat.
-dítě se v šátku může nosit do cca 20kg (přibližně do tří let), ale záleží hlavně na Vaší fyzické zdatnosti a ochotě děťátko nosit
-dítě míň pláče, je dřív samostatné
-podporuje rovnováhu dítěte
-dítě v šátku nesedí! Je fyziologicky podepřena páteř od kolínek až po hlavičku a to podporuje správný vývoj a držení těla (potvrzeno lékaři)
-hmotnost dítěte je (při většině úvazů) rozložena na obě ramena i boky, tudíž nezatěžuje tolik vaši páteř
-široké „sezení“ podporuje správný vývoj kyčlí (úvaz kapsa a kříž)
-můžete v klidu a bez pohledu okolí kojit i na veřejnosti
-šátek slouží i jako podložka, nebo stínítko proti slunečnímu svitu (například v autě, na zahradě i na procházce s kočárkem)
-největší výhoda je, že máte volné ruce a poberete spoustu tašek například při nákupu
-velmi šátek oceníte při přepravě v autobusech MHD i mimoměstských autobusech, ve vlaku i letadle, nemusíte skládat kočárek a zasouvat ho do většinou velmi špinavého prostoru pro přepravu zavazadel
-malá miminka v šátku většinou hned usnou, takže můžete vyrazit na delší procházku a miminko většinou celou dobu prospí. Větší děti mají ohromný rozhled a jsou z toho nadšené.
-například v Africe se na nošení a přepravu dětí používají jen šátky a děti jsou klidnější a tolik nepláčí. U nás se dříve také používaly šátky na nošení dětí. Maminky pracovaly s dítky uvázanými na těle i na poli nebo v teplejším počasí dítko jen přinesly na pole a v šátku (chůvce) položily na kraj pole a šly pracovat
-nosič lépe vnímá potřeby miminka
-šátek oceníte i u batolete, například úvaz na bok se velmi osvědčí, když už dítě nechce chodit, je unavené a rádo se nosí
-čím pevněji je šátek uvázán tím lépe a pohodlněji se v něm dítko nosí


Šátek splňuje podmínky pružnosti materiálu v šikmém směru a pevnosti po délce (tudíž se šátek nevytahuje). Je vyroben ze 100% stálobarevné bavlny, dá se prát na 60 stupňů (u tkaných doporučujeme 40°C, ale i 60°C je možné). K objednávce je přiložena brožurka s deseti typy úvazů.


ŠÁTKY
Nabízíme dva druhy šátků a to ze SILNĚJŠÍHO ŠIKMO PRUŽNÉHO PLÁTNA a šátky tzv. TKANÉ samozřejmě také šikmo pružné.

Plátno - složení 100% stálobarevná bavlna, velikou výhodou je, že šátek je velmi levný, je dostatečně pružný, aby obepínal miminko, ale více se mačká, ale to při nošení není vidět. Na druhou stranu je prodyšnější, lehčí a vhodný na léto, ale i na zimu, pod bundu.

Tkané - složení 100% stálobarevná bavlna, je dražší, speciální metoda tkaní mu dodává větší pružnost a poddajnost, téměř vůbec se nemačká, je silnější a může v něm být v létě horko. Je vhodnější na chladnější počasí, ale i v létě se to dá zvládnout.

Všechny druhy šátků jsou pevné, aby unesly i těžší děti a diagonálně pružné, aby děťátko dobře obepínaly. Mají pevné dvojité lemy.

MATERIÁL
Materiálem u obou šátku je pouze 100% bavlna je atestovaná na zdravotní nezávadnost pro děti do tří let. Materiál je stálobarevný, ani po téměř každotýdenním praní na 60°C přes tři roky neztratil svou barvu a nikdy se nám nestalo, že by něco šátek obarvil. I tkané šátky se dají se prát na 60°C a neztratí svůj tvar.

DÉLKY a CENY
Nejužívanější a nejpraktičtější délka pro všechny typy úvazů je 4,5 metrů (po vysrážení), ale musí se brát ohled na vaší konfekční velikost.

TVAR ŠÁTKŮ
Tvar šátku - je obdélník, podle našeho názoru je hezčí, když z uzlu kouká jen rovný konec než konec skosený a i se uzel lépe váže, ale to záleží na tom, co preferujete, takže v případě zájmu je možné vyhotovit šátek i se skosenými konci. Cena je pak vyšší s ohledem na množství materiálu, který je třeba použít navíc.

UZEL
Ambulantní uzel se nemůže nikdy rozvázat a pokud správně šátek uvážete dítě vám nikdy nemůže vypadnout! Šátek je lepší uvázat pevněji (jednodušší je povolit šátek než ho utahovat).

JAK OBJEDNAT?
V kategorii Šátky na nošení miminek a dětí můžete objednat prostřednictvím nákupního košíku nabo nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře.

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář )


Katalog
náhodný výběr

Obchůdek u Evíka
Internetový obchůdek zaměření na prodej dětského zboží.Spolupráce
Zaujaly Vás naše stránky a rádi byste sami přispěli k jejich rozšíření nějakým článkem? Chybí zde vaše hřiště? Chcete přidat svůj vyzkoušený recept? Nebo máte tip na akci či výlet?
Klikněte zde

Anketa
Co říkáte na bankovní poplatky u vaší banky?

Jsou nepřiměřeně vysoké
2832 (2832 hl.)
Jsou přiměřené
2229 (2229 hl.)
Mám banku bez poplatků
2326 (2326 hl.)
Nemám účet v žádné bance
2217 (2217 hl.)

Celkem hlasovalo: 9604Domény - webhosting - serverhosting
Domény - webhosting - serverhosting

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
(c) 2004-2018 Kateřina Šauerová     ISSN 1801-6081
Vydavatel si vyhrazuje veškerá práva k obsahu těchto stránek.
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je, bez předchozího písemného souhlasu vydavatele, výslovně zakázáno.
Informace publikované na těchto stránkách jsou pouze informativního charakteru. Pokud máte jakékoli zdravotní komplikace, obraťte se na svého lékaře.
Kontaktovat nás můžete mailem na adrese mimino zavinac ds-soft.info nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.
RSS kanál.