Datum: 24. 06. 2021     
   
*Jak a čím měřit dítěti teplotu


Vydáno dne 30. 01. 2006 (18384 přečtení)Teplotu bychom měli měřit po 15-20 minutách, kdy je dítě v klidu. Čili ne hned po tom, co řádilo po pokoji.
 
Rtuťový nebo lihový teploměr

Nejznámější a nejrozšířenější způsob měření tělesné teploty. Můžeme jím měřit teplotu:
  • V podpaží - Doba měření 3-5 minut. Dítě musí držet teploměr v klidu a pevně, aby nedošlo k odchylkám. Nejlépe, když je maminka chová a ručičku mu pevně přidrží.
  • V zadečku - Doba měření 1-2 minuty. Odečítáme 0,5 stupně. Je nutno potřít např. vazelínou zakoupenou v lékárně.
  • V ústech - Doba měření cca 3 minuty. Odečteme 0,3 stupně. Není příliš vhodné pro děti do 5 let, aby teploměr omylem nerozkously a neporanily se.
Orientační cena 20 - 30,-Kč.

Rychloběžka
Jedná se též o rtuťový teploměr, který je uzpůsoben pro rychlé měření, hlavně v konečníku. Doba měření trvá pouze několik vteřin. Teplotu kontrolujeme ještě před vyjmutím teploměru. Stejně jako u obyčejného teploměru, musíme před zavedením potřít a  odečítáme opět 0,5 stupně.

Orientační cena 140,-Kč.

Proužkový teploměr
Přikládá se na čelo dítěte a reaguje na zvýšení teploty změnou barvy v určitém poli. Je však velmi nespolehlivý a tak jej lze použít pouze jako orientační.

Orientační cena 30,-Kč.

Digitální
Digitálních teploměrů je dnes na výběr nepřeberné množství. Proti rtuťovému teploměru má několik předností. Je snáze čitelný, rychlejší, po naměření pípne, mnohdy udává naměřenou teplotu na setiny stupně, což ale není zas taková výhoda, je odolnější než rtuťový či lihový a můžete si vybrat z různých tvarů a barev. Ale také zaplatíte o něco více.

Orientační cena se pohybuje cca od 80,-Kč po několik set Kč.

Dudlík
Měření teploměrem ve tvaru dudlíku se může zdát pro malé miminko jako velmi pohodlné. Doba měření je cca 5 minut. Ale ne všem kojencům musí takovéto měření vyhovovat. Nekupujte jej raději před porodem, ale až zjistíte, zda si miminko dudlík vůbec oblíbí.

Orientační cena 200,-Kč.

Ušní teploměr
Je zcela šetrný a bezpečný. Doba měření je 1 sekunda. Některé z těchto teploměrů mohou být použity i na měření povrchové teploty mléka v kojenecké lahvi, povrchové teploty dětské koupele nebo okolní teploty.

Orientační cena se pohybuje od cca 800,-Kč do cca 2.000,-Kč.

LC teploměr
Zajímavá varianta měření tělesné teploty. Nabízejí se dva druhy:

Dětský permanentní teploměr TraxIt (jednorázový)
Teploměr ve tvaru srdíčka přilepíte dítěti do podpaží a máte stálý přehled o jeho teplotě. Výhodou je to, že dítě neobtěžujete neustálým měřením. Jen se podíváte a hned vidíte jakou má teplotu. Teploměr vydrží na tělíčku i při koupeli a může být ponechán na kůži až 48 hodin. Pak ho znehodnotíte.

Lékařský teploměr NexTemp (jednorázové i opakované použití)
Tímto teploměrem lze měřit stejnými způsoby jako teploměrem rtuťovým. Čili v ústech (1 minuta), v podpaží (3 minuty) nebo v zadečku (1 minuta).

Bližší informace včetně ceny a možnosti objednání najdete zde

Autor:Katka
( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář )


Katalog
náhodný výběr


AlenkaObchod.cz
Internetový a kamenný obchod pro děti a maminky. Nabízející : hračky, vláčkodráhy, pískoviště, klouzačky, domečky z plastu, šlapadla, odstrkovadla, autosedačky, cyklosedačky, kočárky, postýlky, potřeby pro nejmenší a maminky.Spolupráce
Zaujaly Vás naše stránky a rádi byste sami přispěli k jejich rozšíření nějakým článkem? Chybí zde vaše hřiště? Chcete přidat svůj vyzkoušený recept? Nebo máte tip na akci či výlet?
Klikněte zde

Anketa
Co říkáte na bankovní poplatky u vaší banky?

Jsou nepřiměřeně vysoké
2775 (2775 hl.)
Jsou přiměřené
2175 (2175 hl.)
Mám banku bez poplatků
2271 (2271 hl.)
Nemám účet v žádné bance
2169 (2169 hl.)

Celkem hlasovalo: 9390Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
(c) 2004-2018 Kateřina Šauerová     ISSN 1801-6081
Vydavatel si vyhrazuje veškerá práva k obsahu těchto stránek.
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je, bez předchozího písemného souhlasu vydavatele, výslovně zakázáno.
Informace publikované na těchto stránkách jsou pouze informativního charakteru. Pokud máte jakékoli zdravotní komplikace, obraťte se na svého lékaře.
Kontaktovat nás můžete mailem na adrese mimino zavinac ds-soft.info nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.
RSS kanál.