www.ds-soft.cz/dsdaxdb/

24.8.2020

DSDaxDB

DSDaxDB je program, který umožňuje velmi rychle jednoduchým způsobem vytvořit databázovou aplikaci. Nastavení se provádí v konfiguračních souborech. Pro vytvoření aplikace tedy není třeba nic programovat ani instalovat žádné vývojové prostředí.

 

Pro vytvoření aplikace je potřeba udělat následující kroky.

1. Vytvořit SQL databázi. DSDax podporuje více typů databází.

2. Nastavit konfigurační soubory aplikace DSDaxDB

3. Vytvořit tiskové formuláře, pokud jsou potřeba tisky.


Velkou výhodou je možnost snadné následné úpravy řešení. Pokud je potřeba nějaké pole přidat nebo upravit, je to možné udělat snadno během velmi krátké doby.

Je možné snadno přidat další tiskový formulář, nebo ho upravit. Vytvářet a upravovat tiskové formuláře lze v programu MS Word, Libre Office nebo pomocí HTML.

 

DSDaxDB není třeba instalovat. Stačí ho jen uložit na disk nebo dokonce spouštět z přenosného disku.

 

DSDaxDB je naprogramován v C#. Podporované operační systémy jsou Windows 7 a vyšší.

Pro běh je potřeba mít nainstalován NET Framework 4.5. (Ve Windows 10 už je součástí Windows, ve Windows 7 je nutné ho doinstalovat)

 

DSDaxDB je součástí projektu DSDax. DSDax je vývojové prostředí s vlastním skriptovacím jazykem určeným pro rychlé a efektivní zpracování dat.

 

Jednou z možností použití DSDaxDB je přístup k datům vytvořených jiným programem. Například účetnictvím nebo nějakým informačním systémem. V takovém případě je ale třeba dávat pozor na změny dat. Pokud nevíte jaká data je možné měnit může dojít k problémům, proto je doporučeno přistupovat k datům jen pro prohlížení.


Licence

DSDaxDB je poskytován zdarma pro komerční i nekomerční účely. Projekty v něm vytvořené můžete libovolně šířit a to zdarma i nebo zpoplatněně.

 

 

Screenshot vzorového řešení

 

Odkazy

dsdaxdb_popis            popis systému DSDAXDB

dsdaxdb_fakturace            popis vzorového řešení fakturace

Download

dsdaxdb_popis.pdf        popis systému DSDAXDB

dsdaxdb_fakturace.pdf      popis vzorového řešení fakturace

dsdaxfakturace.zip   Systém DSDAXDB včetně vzorového řešení fakturace. Soubor je po stažení potřeba rozbalit včetně podsložek na libovolný disk. Například do c:\dsdaxfakturace  Pak stačí spustit fakturace.bat.

dsdaxdb_popis_reseni_01.pdf      popis vzorového řešení

dsdaxdb.zip   Systém DSDAXDB včetně vzorového řešení. Soubor je po stažení potřeba rozbalit včetně podsložek na libovolný disk. Například do c:\  Pak stačí spustit Reseni_01.bat.